Güzellik Uzmanlığı Eğitimi

 1. Ders Saati
  • 826 Saat
 2. Ders Süresi
  • 5.5 - 6 AY
 3. Ders İçerikleri
  • Cilt Anatomisi
  • Cilt Bakım ve Uygulamaları
  • Makyaj ve Uygulamaları
  • Epilasyon Uygulamaları
  • Masaj Uygulamaları
  • Mesleki Yeterlilik Eğitimleri

Lütfen isminizi giriniz
İrtibata geçebilmemiz için lütfen telefon numaranızı giriniz.
Invalid Input
İletişime geçmek için yasal izninize ihtiyacımız var.

Katılımcı 826 saatlik ders programını ortalama 5,5 - 6 ayda tamamlar. Kurs saat ve günleri açılacak döneme göre hafta sonu veya hafta içi olarak değişmektedir. Kurs içerisinde %40 teorik bilgi alırken %60 pratik uygulamalar yaparak kişi mesleği ile ilgili kazanımları alır. Teorik bilgiler ile hazırladığımız altyapı üzerinde öğrenci yapacağı canlı uygulamalar ile tüm bilgilerini pekiştirme fırsatına sahip olur. Öğrenci mesleki iş organizasyonunu, bir cilt bakım uzmanının niteliklerini, cilt ve vücut bakımlarını, epilasyon sistemini, makyaj uygulamalarını öğrenir.

Kimler Katılmalıdır?

Güzellik Uzmanlığı alanlarında, güzellik ve kozmetik sektörlerinde, uzman olmak isteyen herkes katılabilir.

Güzellik Uzmanlığı Eğitimimizin Amacı

Güzellik Uzmanlığı eğitiminin amacı, Güzellik Uzmanlığı Programımıza katılan öğrencilerimizin, Cilt Anatomisi, Cilt Bakım ve Uygulmaları, Makyaj ve Uygulamaları, Epilasyon Uygulamaları, Masaj Uygulamaları, Mesleki Yeterlilik Eğitimleri tekniklerinde eksiksiz ve birebir şekilde sektör odaklı eğitimler ile Güzellik Uzmanlığı alanlarında profesyonelleşmelerini sağlamaktır.

Müfredatımızın eksiksiz ve detay odaklı olması, eğitime katılan öğrencilerimiz için iş hayatında büyük bir fırsat oluşturmakta ve Ayla Özkan Akademi öğrencilerini başka kurumların öğrencilerinden öne çıkarmaktadır.

Güzellik Uzmanlığı Programımızı tamamlayan öğrencilerimiz, Eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı güzellik uzmanlığı eğitim programı sertifikası alarak bilgi ve becerilerini belgelendirmiş hale gelerek sektörde çalışmaya başlamaktadırlar.

Güzellik Uzmanlığı İş İmkanları Nelerdir?

Güzellik Uzmanlığı Programımızdan eğitim alan öğrencilerimiz, mezun olduktan sonra, sektöründe hizmet veren kurum ve kuruluşlarda çalışma imkanına sahip olurlar.

Malzemeler

Güzellik Uzmanlığı Eğitimi süresince Professional ürünler kullanılmaktadır. Eğitim süresince modellemelerde kullanılan malzemeler ve ürünler Ayla Özkan Akademi tarafından karşılanmaktadır.

5.5 - 6 Ay süren Güzellik Uzmanlığı eğitimimizin yanı sıra öğrencilerimize, tüm eğitim içeriğinin teknik detaylarının bulunduğu, eğitim süresince ve eğitim sonrasında önemli bir kılavuz olacak olan "Ayla Özkan Akademi Kitabı" ücretsiz olarak verilmektedir.

Katılım Koşulları ve Belgelendirme

Güzellik Uzmanlığı Eğitim Programımıza katılmak isteyen adaylarımızın karşılamaları gereken koşullar; Adayın 18 yaşını doldurmuş olması, Minimum İlköğretim düzeyinde diplomaya sahip olması gerekmektedir. Bu kriterlere uymayan adaylar Güzellik Uzmanlığı Eğitim Programımıza katılamazlar.

Güzellik Uzmanlığı Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz, eğitimin sonunda “Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Eğitim Programı Sertifikası” almaya hak kazanırlar. Yabancı uyruklu öğrenci adaylarımızın eğitim programlarımıza katılabilmesi için, “Diploma Denklik Belgesi, Oturma İzni, Geçici Kimlik” belgelerinin eksiksiz getirmeleri gerekmektedir.

DETAYLI BİLGİ & İLETİŞİM

ADRES

Vali konağı Cad. No:32/5 Ana Apartmanı
Nişantaşı / İSTANBUL

© 2021 ÖZEL NİŞANTAŞI AYLA ÖZKAN AKADEMİ GÜZELLİK KURSU

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.